Ihot.cz Aktual24.cz Ihot.cz Staronline.cz Techfocus.cz Healthandbeauty.cz Luxuryguidetravel.cz víc

Kultura

17.10.2021 08:00
Chvíle, na kterou jsme všichni čekali, je konečně tady. Bring Me The Horizon, hvězdy britské hudební scény, se k nám vrací. Před dvěma lety headlinovali v hradeckém Festivalparku první den Rock for People a nyní se představí fanouškům v hlavním městě. Pražský koncert je jednou ze zastávek na jejich turné Survival Horror European Tour a uskuteční se 16. února 2022 v Malé sportovní hale v rámci série Rock for People Concerts. Předprodej vstupenek startuje zítra v 10:00 na GoOut.
18.09.2021 11:19
Podmanili si fanoušky na velkých českých festivalech a jejich klipy rotují i v tuzemských hu-debních televizích a rádiích. Rockové duo Sinplus složené z bratrů Gabriela a Ivana Broggini vydává první videoklip k aktuálnímu albu Break The Rules. Kapela, jež má na svém kontě několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music, se navíc chystá na podzimní evropské turné, které se zastaví 8. října i v Praze.
14.09.2021 12:48
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít ve Velkém sále premiéru Cyrano z Bergeracu. Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému publiku poprvé představí v novém přebásnění oceňovaného britského dramatika Martina Crimpa. I díky skvělému překladu do češtiny od Ester Žantovské tak inscenace promluví k publiku vášnivým jazykem dnešní doby. Režisérem titulu je Martin Františák, umělecký šéf Švandova divadla, hlavní roli ztvární Luboš Veselý.
01.09.2021 18:24
Přemýšlíte na jaký film vzít své starší ratolesti do kina? Zajděte si společně na nový český fantasy thriller Spící město a věřte, že ani vy se nudit nebudete!
18.08.2021 09:50
Dost bylo roušek, masek a zamračených obličejů. Teď je na řadě radost ze života a teplých dnů. To dobře ví i pop-rocková kapela ON FIRE a k letní atmosféře si pro své fanoušky připravila vůbec první klip, který kdy k písni této kapely vznikl. Nese příhodný název „Slunce už vyšlo“.
21.07.2021 07:30
V pátek padla v Praze první klapka nového filmu Miroslava Krobota Šnajdr. Diváci se mohou těšit na komedii plnou vtipných situací i nečekaných zvratů. Do hlavních rolí svého třetího filmu si Miroslav Krobot vybral herce Dejvického divadla Pavla Šimčíka a Ivu Janžurovou, která letos v plné tvůrčí síle oslavila osmdesátiny. Scénář vytvořil Miroslav Krobot opět v tandemu s Lubomírem Smékalem. V dalších rolích se představí například Klára Melíšková nebo Jakub Žáček. Za kamerou stojí držitel čtyř Český lvů Martin Štrba.
16.07.2021 07:35
Tento pátek a sobotu rozehraje ulice, náměstí, parky i další místa hlavního města multižánrový festival Praha žije hudbou. Nabídne na 250 koncertů hudebníků nejrůznějších žánrů od popu přes rock, jazz, rap, beatbox, elektroniku až po vážnou hudbu, ale také řadu divadelních představení nebo slam poetry.
14.07.2021 07:35
Její hlas je nezapomenutelný, stala se první ženou uvedenou do Rokenrolové síňe slávy (Rock and Roll Hall of Fame), je držitelkou 18 cen Grammy a nyní do kin míří film o jejím životním příběhu. Film Respect mapuje cestu hudební ikony, zpěvačky, skladatelky a pianistky Arethy Franklin od jejích počátků, kdy jako malá zpívala v kostelním sboru, až k jejím největším úspěchům, díky kterým se zařadila mezi největší světové legendy.
© 2022 iHot.cz, Použití fotografií bez souhlasu iHOT.cz je zakázano.