Vojta Kotek: Ve Špindlu ukázal Padesátku

Vojta Kotek: Ve Špindlu ukázal Padesátku

Herci z připravované komedie Padesátka se vrátili na místo činu a ve Špindlerově Mlýně, kde se film od března natáčel, otevřeli zimní sezónu. Nechyběla autogramiáda, křest zbrusu nového soundtracku k filmu ani první vystoupení nové kapely Jakuba Prachaře s tematickým názvem Horal.

Na Ski Opening do krkonošského Špindlerova Mlýna přijel režisér Padesátky Vojta Kotek a herci Jakub Prachař, Jakub Štáfek, Ondřej Pavelka a Hanka Vagnerová.


„Natáčení bylo rozloženo do období dvou krušných, ale krásných měsíců března a dubna. Celkem jsme měli třiadvacet natáčecích dní, ale kvůli závazkům herců a lokacím jsme je nemohli navázat přímo za sebe. To se nám vzhledem ke sněhovým podmínkám mohlo nehezky vymstít, ale naštěstí při nás pan Krakonoš stál," vzpomíná Kotek, který chtěl filmem navázat na klasické horské komedie S tebou mě baví svět, Anděl na horách, Krakonoš a lyžníci nebo Sněženky a machři.


Kotek se přitom po Snowboarďácích zapřísáhl, že už nikdy nebude natáčet na sněhu. Na své rozhodnutí ale zapomněl a rozpomněl se až při obhlídkách terénu před natáčením. A to už bylo pozdě. Vojta Kotek má jinak k horách kladný vztah. „Jezdím od mala na snowboardu a hory mám opravdu rád. Lyžovat jsem se učil už jako špunt a mám to navíc spojené s pravidelným každoročním zájezdem Divadla Járy Cimrmana, kde můj táta pracuje," prozradil Vojta. Program openingu obohatil i Jakub Prachař, jenž si v komedii zahrál horského svůdce, kterého místo padesátikilometrového závodu zajímají spíše padesátileté manželky rolbařů a členů horské služby. Se svou novou kapelou Horal složenou z většiny bývalých členů Nightwork pokřtil soundtrack k filmu. Na něm nechybí ústřední píseň Michala Hrůzy nebo interpreti jako Karel Zich, Monikino Kino, Václav Neckář, Jiří Korn, kapela Vojty Kotka TH!S a samozřejmě i kapela Horal. Ta špindlerovskému publiku představila naživo svou debutovou skladbu s názvem Běž!

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Vojta Kotek

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura