Němcová s Maxovou: Před koncem roku sháněly peníze na poslední chvíli

Němcová s Maxovou: Před koncem roku sháněly peníze na poslední chvíli

Co spojuje modelky Petru Němcovou a Terezu Maxovou? Obě mají charitativní nadace obě shodně před koncem roku sháněly peníze. A své případné podporovatele lákaly především na daňové odpisy.


Nadace Terezy Maxové dokonce uveřejnila inzeráty, které se na internetu objevily těsně před koncem loňského roku a začínal větou: "Začněte nový rok dobrým skutkem a staňte se hrdinou!". Tereza Maxová v něm mimo jiné říká: "Nadace Terezy Maxové byla založena v roce 1997. Od té doby se snažíme pomáhat těm, kteří jsou bez vlastního přičinění odkázáni na pomoc dospělých. Díky letité osobní zkušenosti a všemu, co jsem na vlastní oči viděla, jsem vděčná za adresnou pomoc pro každé opuštěné dítě. Věřím, že naše cesta je správná. Budu velmi šťastná, když nás na ní budete i nadále doprovázet, a děkuji vám za vaši chuť pomáhat."
Na konci inzerátu ovšem nabízí: "Rádi vám zašleme potvrzení o daru pro daňové účely."


Petra Němcová a její nadace Happy Hearts Fund neváhala několik hodin před koncem roku rozeslat tisíce emailů, které dokonce případné přispěvatele lákaly na daňové odpisy hned ve svém úvodu. Sama modelka silvestrovské shánění peněz osobně podepsala nejen jako zakladatelka Happy Hearts Fund, ale také jako přeživší tsunami, které před deseti lety zázračně přežila, zatímco její tehdejší snoubenec Simon Atlee během této tragédie zahynul.


Na rozdíl od Terezy Maxové, která nadační inzerát naplnila svými fotografiemi, Petra Němcová do své žádosti o peníze dala pouze fotografie z postižených oblastí, kterým chce prostřednictvím své nadace pomáhat.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Petra Němcová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura