Ihot.cz Aktual24.cz Ihot.cz Staronline.cz Techfocus.cz Healthandbeauty.cz Luxuryguidetravel.cz víc

Kultura

Komedie Velká premiéra Miroslava Krobota bude uvedena ve světové premiéře na 56. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v rámci programové sekce Zvláštní uvedení. Do kin vstoupí oficiálně 21. července, ale ještě předtím zamíří v předpremiérách do Olomouckého kraje. Do hlavních rolí svého třetího filmu si Miroslav Krobot vybral herce Pavla Šimčíka a Ivu Janžurovou.
04.04.2022 11:52
Kapela Druhá tráva se v těchto dnech zavřela do Birdland recording studia ve Slovenské Považské Bystrici. Pod dohledem producenta Eddie Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami, nahrává album nazvané Díl druhý. Půjde o následovníka cenami Anděl ověnčeného alba Díl první. Zatímco na „jedničce“ převažovaly převzaté skladby, dvojka bude postavená na autorských věcech. Podívejte se do studia na atmosféru nahrávání.
17.02.2022 09:00
Peter Aristone představuje videoklip ke třetímu singlu z alba The Hit s názvem „Fool’s Gold“. Píseň napsal spolu se skladatelem a producentem Stefanem Skarbekem. Video se točilo v centru Prahy a v Divoké Šárce. Režisér Michal Kunes Kováč společně se zpěvákem vědomě odkazují na slavný klip The Verve Bitter Sweet Symfony. Metafora Aristonova prodírání se davem proti směru hlavního proudu jim přišla jako nejlepší vystihnutí obsahu písně.
19.01.2022 08:25
Po první klapce, která padla loňského roku ve Velké Británii, se celý filmový štáb Griffin filmu přemístil do prostoru únikových her The Chamber na Petrském náměstí. Později se přesune do jiné z únikových her na Andělu. Místní (pražské) únikové hry jsou stěžejním dějištěm celého hororového snímku nesoucího název THE CHAMBER: ÚNIKOVKA.
17.01.2022 11:56
Český lev zná nominace za rok 2021, dnes výsledky hlasování zveřejnila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA). Celkem 184 akademiků vybíralo z 84 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, splňujících statut cen Český lev. Při 29. ročníku Českého lva nejvíce nominací získaly ve shodě filmy Okupace a Zátopek, dobře si vedly také filmy Muž se zaječíma ušima, Atlas ptáků a Chyby.
04.01.2022 13:51
Světové premiéry napínavé hry Mléčné sklo v novém obsazení se konečně dočkají diváci v Divadle MANA v Praze-Vršovicích. Dramatický příběh s kriminální zápletkou plný zvratů ale i s dávkou humoru s Martinem Dejdarem v hlavní roli zde poprvé uvidíme 4. února 2022. Autorem je známý filmový scenárista Marek Epstein. V původní české hře o morálce současného světa se dále představí Máša Málková, Zbigniew Kalina, Vilém Udatný a Ondřej Černý. Mléčné sklo nastudoval zkušený režisér Ondřej Zajíc.
24.12.2021 11:16
Skupina O5 a Radeček oznámila termíny turné na příští rok. Parta okolo bratrů Polákových, jenž letos bodovala s projektem BRA3, odehraje oblíbené Turné na střechách v průběhu července. Koncerty blízko nebe odstartují 19. 7. v Liberci a skončí v Olomouci 28. 7. 2022.
09.11.2021 08:46
Současná klasická hudba, free jazz, djská kultura, rock, punk a techno – to vše najdeme v originálním rukopisu Rakušana Bernharda Langa. Ostravská banda a PKF - Prague Philharmonia společně nabídnou 16. listopadu v DOX+ ZÁSADNÍ Langova orchestrální díla plná ostrých střihů a nepředvídatelných náladových zvratů. Posluchači se mohou těšit hned na tři velké orchestrální skladby, a to v české, pražské a světové premiéře. Koncert Zásadní Lang je již druhým příspěvkem Ostravského centra nového hudby do pražského koncertního dění roku 2021.
© 2023 iHot.cz, Použití fotografií bez souhlasu iHOT.cz je zakázano.