iHOT

Markéta Irglová: Točí další písničku pro film. Tentokrát z toho ale další Oscar asi nebude

00:01 | 04.07.2012

Už v září vyjde první singl ze soundtracku z filmu „Poslední z Aporveru", který právě v těchto dnech nahrává v hudebním studiu České televize folkrocková kapela Zrní. „Zrní se již v minulosti domluvili s Markétou Irglovou na možné spolupráci. Když jsme Zrní oslovili s dotazem na spolupráci a vytvoření jedné písně do připravovaného filmu, nabídli nám kluci možný duet s Markétou. To se nám velmi hodilo do konceptu, neboť Markéta už pro film Poslední z Aporveru nahrála na začátku roku sólovou písničku. Navíc se ve filmu objevují tři silné ženské charaktery a ke každé z postav jsme se snažili najít vhodného interpreta. Tak například Markéta reprezentuje dívku Maysu, Lenka Dusilová v aranžmá Tomáše Dvořáka (Floexe) maminku hlavního hrdiny Lili a Monika Načeva ve spolupráci s Ondřejem Brouskem, hudebním skladatelem filmu, budou zvýrazňovat scénu posledního setkání Garmora a Garmorovy ženy," upřesňuje Alexandra Macháčová z Actor´s Runway Agency, která zajišťuje dramaturgii a produkci.

Duet kapely Zrní a Markéty Irglové vznikne nejen ve dvou jazycích, ale i ve dvou odlišných aranžích. Jednou v doprovodu smyčcového kvarteta, podruhé v elektronickém provedení. „Která z verzí bude v září vypuštěná jako první singl, není ještě rozhodnuto. Možná si necháme poradit od posluchačů, třeba formou hlasování na facebookové stránce filmu", přemýšlí nahlas nad otázkou Macháčová.
Na střihu filmu spolupracuje Terry Rawlings, jeden z nejuznávanějších střihačů filmové historie, který spolupracoval například s Ridley Scottem na Vetřelci nebo Blade Runnerovi. V postavách obyvatel planety jménem Aporver uvidíme Maysu Tarpovou (celovečerní film Odsouzeni zemřít), Tami Stronach (císařovna z filmu Nekonečný příběh), Filipa Cíla, Davida Vobořila, Janu Pidrmanovou, Petra Formana, Tomáše Kluse a v jedné z posledních rolí Bořivoje Navrátila.
Výtvarná podoba filmu, ve spojení s animací a živými herci, vytváří neskutečný, fantastický svět zcela odlišný od naší reality. Svět obřích rostlin, na nichž stojí lidská města, svět, kde místo zvířat žijí létající květiny. Stejně tak je plný ničím neomezované fantazie i příběh filmu, jehož hybateli jsou odvážní chlapci, tajemní Věštci, zkázonosní Tokrejové, podivínští starci i statečné dívky. „Chlapec jménem Rybli se snaží vyrovnat se ztrátou svého otce, jehož zabily zlé příšery, kterým říkáme Tokrejové. Stahují lidi do mračen, která jsou dole pod houbami, kde lidé žijí, a tam z nich dělají další a další netvory. Hrdina musí projít cestu a zjistit, zda je ještě šance otce zachránit, případně zachránit ještě další jeho blízké. Cesta začíná v jeho vlastním srdci...," prozradil o příběhu filmu režisér Tomáš Krejčí.
 

Markéta Irglová: Konec oscarové lásky

11:12 | 27.01.2009

A je tady konec další velké lásky. Mladinká zpěvačka Markéta Irglová, která získala Oscara za filmovou hudbu k filmu The Once se rozešla se svým kolegou, hudebníkem Glenem Hansardem. Jejich rozchod už byl naspadnutí v létě, kdy je iHoT.cz načapal během Karlovarského filmového festivalu při dost divoké hádce. Pár si vyměňoval ostrá slova přímo na kolonádě. Pár týdnů nato se sice v médiích objevila zpráva, že je Markéta údajně těhotná. Ta informaci dementovala a nakonec se ukázalo, že to nebyla pravda. Před pár týdny jejich vztah skončil, což oznámil Glen v rozhovoru pro jeden australský deník. Hudebníci však zůstali přáteli a údajně připravují pokračování úspěšného filmu.

Prohlédněte si celou sérii Markéta Irglová: Konec oscarové lásky

Všechny příspěvky v kategorii: Markéta Irglová


NEJŽHAVĚJŠÍ FOTO

TV Zábava

Hudba / film

NEJŽHAVĚJŠÍ KATEGORIE

Agáta Hanychová (154)
Simona Krainová (97)
Andrea Verešová (92)
Taťána Kuchařová (80)
Marta Jandová (79)
Dara Rolins (76)
Lucie Bílá (76)
Lindsay Lohan (75)
Madonna (72)
Gábina Partyšová (68)

Všechny kategorie

ARCHIV FOTOPŘÍSPĚVKŮ

dnes
včera
srpen 2014
červenec 2014
červen 2014

Předchozí období